Ogłoszenia, 11.10.2015

XXVIII Niedziela zwykła.

W dniu 16 października 1978 roku został wybrany na Stolicę Piotrową kard. Karol Wojtyła, dziś św. Jan Paweł II. W związku z tą rocznicą przeżywamy w tę niedzielę Dzień Papieski, w którym wspominamy nauczanie i świadectwo wiary jakie pozostawił nam święty papież. W dniu dzisiejszym po mszach świętych jest zbiórka ofiar na budowę żywego pomnika św. Jana Pawła II. Jest to Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, umożliwiająca naukę uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Fundacja ma swoją stronę internetową, możemy się dokładnie dowiedzieć o jej działalności i osobach, które dzięki jej wsparciu mogły zdobyć wykształcenie.

Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.15.

W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Jana Beyzma – prezbitera. Służył trędowatym.

W środę wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy.

W czwartek Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego.

W piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. O godz. 18.00 będzie sprawowana msza święta dziękczynna za osobę świętego Jana Pawła II.

W sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego – biskupa i męczennika.

W zakrystii po mszach świętych przyjmujemy wypominki za zmarłych i intencje mszalne. W tym roku uroczystość Wszystkich Świętych wypada w niedzielę, mamy obowiązek uczestnictwa we mszy świętej, nie tylko z racji Dnia Pańskiego, ale także z racji uroczystości Wszystkich Świętych. W tym dniu w kościele nie będą odprawiane msze święte o godz. 12.00 i 13.15. W ich miejscu na cmentarzu przy ul. Zakładowej będą msze o godz. 10.00 i 12. 00. Po mszy o godz. 12.00, będzie procesja z modlitwami za zmarłych.

Chór parafialny Magnificat prowadzi nabór osób pragnących poprzez śpiew uczestniczyć w liturgii. Kandydaci mogą być w różnym wieku – młodzież, kobiety i mężczyźni. Próby odbywają się w piątki w sali na plebanii po wieczornej mszy świętej.