Ogłoszenia, 10.09.2017

23. Niedziela zwykła.

W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.45 w kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami klas III w związku z przygotowaniem do pierwszej komunii świętej.

W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W piątek wspomnienie NMP Bolesnej.

W sobotę święto świętych Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. W tym dniu w naszej parafii rozpoczynają się Misje Miłosierdzia Bożego. O godz. 19.15 przyjmiemy obraz Jezusa Miłosiernego na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Odnowiciela i Hetmańskiej i w procesji przyniesiemy do kościoła. Po krótkim powitaniu w kościele rozpocznie się Msza święta, która zakończy się Apelem Misyjnym. Serdecznie zapraszamy asystę, Żywą Różę, ministrantów, chór i każdego czciciela Jezusa Miłosiernego do uczestnictwa w tej uroczystości. Misje mają na celu przygotować nas duchowo do obchodów stulecia istnienia Archidiecezji Łódzkiej. Prosimy o modlitwę w intencji duchowych owoców Misji.

Planowana jest pielgrzymka na Jasną Górę w dniu 30 września, wyjazd z przed kościoła o godz. 6.30, koszt przejazdu 40 zł. W zakrystii po Mszach świętych można się jeszcze zapisywać.

Został zrobiony i zamocowany nowy krzyż na placu kościelnym. Serdecznie dziękujemy p. Zimoniowi z ul. Olechowskiej za wykonanie i montaż krzyża. W czwartek po Mszy świętej o godz. 7.00 dokonamy aktu poświęcenia.

Zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa:

  • Bartosz Szrama, kawaler par. Wniebowzięcia NMP w Rogowie i Grażyna Pawełczyk, panna par. tutejszej.
  • Wojciech Józef Siuta, kawaler par. tutejszej., Magdalena Stasiak, panna par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Grotnikach.
  • Sebastian Langier, kawaler par. tutejszej i Katarzyna Jaskóła panna par. św. Apostołów Piotra i Pawła.
  • Adria Andrzej Werbicki, kawaler par. św. Rodziny w Łodzi i Małgorzata Wróbel, panna par. tutejszej.

Do wieczności odeszła:

  • + Helena Chojnacka, l.82, mieszkała przy ul. Kazimierza Odnowiciela 24.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

+