Ogłoszenia, 1.10.2017

26. Niedziela zwykła.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się w ubiegłą niedzielę trudu zorganizowania pikniku parafialnego. Takie spotkania są zawsze integrujące. A najcenniejszym jest to, że młodzież uczy sie działalności społecznej i odkrywa w sobie uśpione talenty.

Rozpoczęliśmy miesiąc październik, a w nim wspólnie odmawiamy różaniec. Matka Boża sto lat temu w Fatimie o tę modlitwę prosiła. Nawrócenie osobiste i modlitwa różańcowa uratuje świat od zagłady i nieszczęść jakie niosą wojny. Nabożeństwo różańcowe odprawiane będzie codziennie o godz. 17.15.

W środę wspominamy w liturgii św. Franciszka z Asyżu, zakonnika. Po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, Głównej Patronki Miasta Łodzi. Po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy zwłaszcza dzieci, które przyjęły pierwszą komunię świętą do spowiedzi i komunii świętej. O godz. 7.00 Msza święta o Najświętszy Sercu Pana Jezusa, niej kapłani udadzą się do chorych.

W sobotę będziemy przeżywać w liturgii wspomnienie NMP Różańcowej, jest to pierwsza sobota miesiąca.

Zbliża się listopad, pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych bliskich zmarłych. W zakrystii przyjmujemy intencje mszalne i wypominki za zmarłych.

Zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa:

  • Paweł Kłąb kawaler par. Najświętszego Serca Jezusowego w Kaletniku i Angelika Monika Kaczor, panna par. tutejszej.

Do wieczności odszedł:

  • + Wiesław Kardacz, l. 71, mieszkał przy ul. Zakładowej 62, zaopatrzony świętymi sakramentami.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

+