Ogłoszenia, 09.09.2018

23. Niedziela zwykła.

Przypominamy rodzicom dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej o niedzielnej Mszy świętej o godz. 13.15. Katecheza szkolna przygotowuje dziecko do przyjęcia sakramentów świętych od strony intelektualnej. Uczestnictwo w niedzielnej Mszy świętej jest spotkaniem z Chrystusem obecnym w Słowie i pod Postaciami eucharystycznymi.

W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

W piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W sobotę wspomnienie NMP Bolesnej. Zapraszamy do wspólnego śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6.30. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa.

Kiedy święty Piotr, czy też święty Paweł wtrąceni byli do więzienia, wtedy w sytuacji niepewności i lęku śpiewali hymny i psalmy. Zawsze pieśń, zwłaszcza ta religijna podnosi człowieka na duchu. Serdecznie zapraszamy kobiety i mężczyzn do naszego chóru parafialnego. Niech wielbienie Boga śpiewem przyniesie wszystkim pokój ducha. Zainteresowanych prosimy o skontaktowanie się z p. Organistką.

Na dzień 29 września w sobotę planowana jest pielgrzymka do Torunia do sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Radia Maryja. Koszt przejazdu 50 zł. Wyjazd z przed kościoła o godz. 6.30.

W zakrystii po Mszach świętych przyjmujemy intencje mszalne.

Do wieczności odeszli:

  • + Jan Krak, l. 67, mieszkał przy ul. Świdnickiego
  • + Marianna Teresa Pacholska, l. 71, mieszkała przy ul. Opolczyka

W intencji zmarłych Parafian:

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen”

.