Ogłoszenia, 8.12.2019

2. Niedziela Adwentu. Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP.

W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, liturgia przypomina nam o wielkości daru jakim została obdarzona Maryja, została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Modlimy się także za Kościół na Wschodzie, przed kościołem będą zbierane ofiary na jego potrzeby.

W dni powszednie Adwentu odprawiana jest Msza święta – Roraty, jest to Msza święta o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem oczekiwania na przyjcie Zbawiciela. W naszej parafii Roraty odprawiane są o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00.

W środę po Mszy wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypada 38 rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwie o zabitych i tych wszystkich, którym w sposób brutalny zniszczono życie.

W sobotę wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku włącznie. Prowadzić je będzie ks. Andrzej Stępiński. W poniedziałek 16 grudnia będzie dzień spowiedzi.

Pod chórem rozprowadzane są świece wigilijne Caritasu. Małe świece są po 5 zł, a duże po 12 i 13.

Pan Krzysztof Krawczyk zakończył roznoszenie opłatków wigilijnych. Serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone ofiary, są przeznaczone na remont organów. Jeśli kogoś pan Krzysztof nie zastał, to po Mszy świętej w zakrystii można je otrzymać.

Zmarli Parafianie:

  • + Marek Maszke, l. 55, mieszkał przy ul. Dąbrówki
  • + Tomasz Grabowski, l. 49
  • + Maciej Piotr Matusiak, l. 57
  • + Czesław Koczynasz, l. 85, mieszkał przy ul. Olechowskiej, zaopatrzony świętymi sakramentami

W intencji zmarłych Parafian:

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen”

.