Ogłoszenia, 5.05.2019

3. Niedziela Wielkanocna.

Nabożeństwo majowe w niedziele odprawiamy o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.

W dniu jutrzejszym o godz. 18.00 bp Ireneusz Pękalski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. W związku z uroczystością nabożeństwo majowe odprawimy o godz. 17.30. W liturgii będziemy przeżywać święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.

W środę będziemy przeżywać uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Głównego patrona Polski. Po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W niedzielę o godz. 13.15 dzieci ze SP 141 przystąpią do pierwszej Komunii świętej. W poniedziałek, środę i czwartek o godz. 19.00 będą w kościele próby, zaś w piątek o godz. 16.30 dzieci przystąpią do spowiedzi świętej. W sobotę o godz. 16.30 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

W piątek o godz. 19.00 spotkanie zespołu synodalnego. W tym roku prowadzimy refleksję na temat małżeństwa.

W przyszłą sobotę w Archikatedrze Łódzkiej o godz. 10.00 nasz parafianin Orfeusz Malesa przyjmie świecenia diakonatu. Za dwa tygodnie 25 maja w tym samym miejscu diakon Tomasz Szurek, także nasz parafianin przyjmie świecenia kapłańskie. W niedzielę 26 maja o godz. 12.00 w naszym kościele odprawi swoją Msze świętą prymicyjną. W związku z tym serdecznie prosimy rodziców i dzieci, którzy przychodzą na godz. 13.15 o przyjście na Prymicje, na godz. 12.00. Mszy świętej o godz. 13.15 nie będzie.

Do ukończenie naszej kapliczki wotum wdzięczności za trzydziestolecie istnienie naszej parafii pozostało do wykonania następujące prace: należy doprowadzić kabel elektryczny i wykonać oświetlenie kapliczki i krzyża, obudować kamieniem podstawę kapliczki (jako materiału chcemy użyć kamień polny), oraz kostką granitową wyłożyć dojście do kapliczki i krzyża.

Do wieczności odeszła:

  • + Genowefa Krasoń, l. 94, mieszkała przy ul. Zakładowej.

W intencji zmarłych Parafian:

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen”

.