Ogłoszenia, 2.12.2018

1. Niedziela Adwentu.

Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Jest to okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wspominając pierwsze przyjście Syna Bożego, przygotowujemy się do powtórnego przyjścia na końcu czasów.

W Adwencie odprawiana jest specjalna Msza święta – Roraty. Jest to Msza święta o Matce Bożej, która jest dla nas wzorem oczekiwania na narodzenie Syna Bożego. Roraty odprawiane są w naszej parafii w dni powszednie o godz. 18.00, zaś w soboty o godz. 7.00. zachęcamy szczególnie dzieci do uczestnictwa w tej Mszy świętej.

W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań kapłańskich.

W piątek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, w tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza święta o Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, po niej kapłani udadzą się do chorych. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

W sobotę będziemy przeżywać uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.
8. W naszej parafii roznoszone są opłatki wigilijne. W tym tygodniu ks. Bogdan będzie na ul. Cynarskiego, Opolczyka, Kazimierza Odnowiciela, Mazowieckiego. Serdecznie dziękujemy ks. Bogdanowi za podjęcie się tego trudu.

Dziękujemy p. Markowi Stelmasiakowi za wykonanie wieńca adwentowego.

W zakrystii po Mszach świętych przyjmujemy intencje mszalne.

W trzecią niedzielę Adwentu, 16 grudnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Prosimy o nieodkładania spowiedzi świętej na ostanie dni Adwentu, gdyż może się okazać, że nie będziemy w stanie wszystkich wyspowiadać. W parafii naszej praktycznie pracuje tylko dwóch księży.

  • + Stanisława Marcinkowska, l. 96, mieszkała przy ul. Przewozowej, zaopatrzona świętymi sakramentami
  • + Tadeusz Ryczkowski, l. 68, mieszkał przy ul. Zakładowej
  • + Danuta Frankowska, l. 82, mieszkała przy ul. Leszka Białego, zaopatrzona świętymi sakramentami

W intencji zmarłych Parafian:

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen”

.