Ogłoszenia, 1.12.2019

1. Niedziela Adwentu.

Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny okresem Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na powtórne przyjście Pana Jezusa. Najistotniejszym przesłaniem tego czasu jest wezwanie do nawrócenia i czuwania. Wyrazem tego czuwania jest między innymi uczestnictwo w Roratach. Jest to Msza święta adwentowa o Matce Bożej, która jak jutrzenka zapowiada nadejście Światłości Świata.

Roraty naszej parafii odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00.

W najbliższy czwartek pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji powołań kapłańskich.

W piątek będziemy przeżywać pierwszy piątek miesiąca. Msza święta o Najświętszy Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, po niej kapłani udadzą się do chorych.

W sobotę pierwsza sobota miesiąca, o godz. 6.30 śpiewamy Godzinki, a o godz. 17.00 konferencja dla Żywej Róży po niej różaniec.

W niedzielę 15 grudnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które nas przygotują duchowo do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w trakcie rekolekcji. Prowadził je będzie ks. Andrzej Stępiński, poświęcone będą tematyce małżeńskiej.

Pod chórem rozprowadzane są świece wigilijne Caritasu. Najmniejsze świece są po 5 zł. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

Na terenie parafii roznoszone są opłatki przez p. Krzysztofa Krawczyka. Pracuje jako katecheta w Szkole Podstawowej 205. Ma okazje do poznania środowiska, w którym wzrastają dzieci przychodzące na katechezę. W dniu dzisiejszy będzie na ul. Dąbrówki – numery nieparzyste, a od poniedziałku na ul. Leszka Białego, Anny Jagiellonki, Świdnickiego i Bolesława Szczodrego.

W zakrystii przyjmujemy intencje mszalne.

W intencji zmarłych Parafian:

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen”

.