Ogłoszenia, 1.09.2019

22. Niedziela zwykła.

W dniu dzisiejszym kończą się wakacje i wracamy w niedzielę do sprawowania Mszy świętej o godz. 13.15. W sposób szczególny zapraszamy na nią dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej i ich rodziców.

W poniedziałek o godz. 8.00 Msza święta dla dzieci i młodzieży oraz rodziców i nauczycieli z racji początku roku szkolnego.

We wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu modlimy się w sposób szczególny w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

W piątek pierwszy piątek miesiąca, o godz. 7.00 Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, po niej kapłani udadzą się do chorych. Od godz. 17.30 spowiedź.

W sobotę pierwsza sobotą miesiąca. O godz. 6.30 śpiewamy godzinki. O godz. 17.00 konferencja dla Żywej Róży.

Zbliża się trzydziesta rocznica erygowania naszej parafii przez bp Władysława Ziółka. W niedzielę 29 września o godz. 12.00 arcybiskup Grzegorz Ryś odprawi Msze świętą dziękczynna za wszystkie łaski jakich jako wspólnota parafialna w tym okresie otrzymaliśmy. Zostanie poświęcona nasza kapliczka, wotum wdzięczności Matce Bożej za opiekę nad nami. W związku z tym, że uroczystość ta się przedłuży, nie będzie Mszy świętej o godz. 13.15. dzieci i rodziców zapraszamy na Mszę święta o godz. 12.00.

Do wieczności odeszli:

  • + Sławomir Kaźmierczak, l. 61, mieszkał przy ul. Bolesława Szczodrego 1
  • + Bogdan Migasiński, l. 64, mieszkał przy ul. Bolesława Szczodrego 6

W intencji zmarłych Parafian:

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen”

.