Kościół św. Jana Ewangelisty – Wielkopostny Kościół Stacyjny

Święta Zmartwychwstania Pańskiego są bardzo ważnym momentem w naszym chrześcijańskim życiu, dlatego istotne jest dobre przygotowanie się do ich przeżywania – mówił w dniu 6 marca br., podczas Mszy świętej, w Kościele Stacyjnym św. Jana Ewangelisty, arcybiskup senior Władysław Ziółek.

We Mszy świętej licznie uczestniczyli Łodzianie, byli również klerycy II roku Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi oraz księża z dekanatu Łódź – Olechów.

Ksiądz Arcybiskup w homilii przypominał, że uczestnictwo w wielkopostnych nabożeństwach i zagłębianie się w słowo Boże, to praktyki, które mogą nam pomóc w pogłębianiu relacji w Bogiem. Tylko odbudowa naszej zażyłości z Jezusem może sprawić, że dobrze przeżyjemy nadchodzące święta. Ten czas w ciągu roku w sposób szczególny powinniśmy przeznaczyć na osobiste nawrócenie, na wsłuchanie się w głos naszego sumienia, na naprawienie błędów i zaniedbań duchowych.

To jest również czas, w którym powinniśmy prosić Boga o łaskę nawrócenia, o pomoc w walce z tym co jest naszą słabością, powinniśmy prosić o miłosierdzie.

Ten czas Wielkiego Postu powinien być przez nas dobrze wykorzystany dla naszego duchowego dobra, dla zmiany oblicza naszej ziemi, by była bardziej ludzka, bardziej Boża, we wszystkich przejawach naszego codziennego życia.

Podejmujmy trud duchowej odnowy byśmy mogli przynosić piękne owoce naszego dobrego, chrześcijańskiego życia – mówił arcybiskup senior Władysław Ziółek.

Źródło: Archidiecezja Łódzka. Autorskie prawa majątkowe Archidiecezji Łódzkiej