Boże Narodzenie, 2021.12.24

Boże Narodzenie.

Składamy najserdeczniejsze życzenia z racji świat Bożego Narodzenia naszym Parafianom i Gościom. Niech łaska Boża wspiera wszystkie Wasze dobre dążeniach. Niech pokój i miłość, które ofiaruje Syn Boży, zagości w Waszych domach.

Serdecznie dziękujemy p. Markowi Stelmasiakowi za wykonanie szopki i za Jego pełne troski zaangażowanie przy wszelkich dekoracjach kościoła. Panu Markowi pomagali Państwo Błasiakowie, Pan Jerzy Byczuk i ministranci. Te wszystkie dekoracje są świadectwem dojrzałej wiary, która manifestuje się na zewnątrz.

Z przykrością pragniemy przekazać, że i w tym roku z powodu pandemii kolędy nie będzie. Parafia to wspólnota ludzi, pamiętamy z lat dziecięcych, najważniejsza Msza święta niedzielna nazywana była sumą, bo miała gromadzić wszystkich parafian. Trudno tworzyć parafię nie znając ludzi, którzy na jej terenie mieszkają. Stąd waga kolędy dla kapłanów pracujących w parafii jak i ludzi mieszkających na jej terenie. „Kościół, to nie dom z kamienie i złota. Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota” – tak śpiewamy w jednej z pieśni.

Kolęda jest także okazją do materialnego wsparcia parafii. Pieniądze są potrzebne na utrzymanie budynków i bieżące remonty. Ogrzewanie do tej pory kosztowało trzydzieści tysięcy zł rocznie, dochodzi koszt energii elektrycznej i woda. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc. Ofiary, które chcielibyście złożyć w trakcie kolędy, można przesłać na konto parafii, bądź złożyć na tace w trakcie niedzielnej Mszy świętej.

W sobotę uroczystość Bożego Narodzenia porządek Mszy świętych niedzielny.

W niedzielę uroczystość Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Święto św. Szczepana w tym roku wypadło, ze względu na niedzielę, która przypada zaraz po dniu Bożego Narodzenia. Jak w każdą niedzielę jest obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej.

W poniedziałek święto św. Jana apostoła i ewangelisty, w tym dniu przypada nasz odpust parafialny, ku czci patrona parafii. O godz. 18.00 będzie suma odpustowa sprawowana przez bp. Ireneusza Pękalskiego. W jej trakcie kandydaci na ministrantów będą mieli poświęcone komże i zastaną uroczyście włączeni do Liturgicznej Służby Ołtarza. Na końcu Maszy świętej zostanie poświęcone wino.

We wtorek święto świętych Młodzianków.

W piątek 31 grudnia przypada ostatni dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego i ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta dziękczynna za przeżyty rok, na jej zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótkie nabożeństwo dziękczynno-błagalne.

W sobotę Nowy Rok, Święto Bożej Rodzicielki Maryi.