Ad limina Apostolorum

Komunikat Metropolity Łódzkiego o wizycie ad limina Apostolorum.

Pragnę poinformować Was, umiłowani Archidiecezjanie, że od 1 do 8 lutego br., wraz z wszystkimi Księżmi Biskupami Ordynariuszami i Biskupami Pomocniczymi z całej Polski przebywam w Rzymie z wizytą ad limina Apostolorum.

W ten sposób biskupi polscy wypełniają zaszczytny obowiązek określony w prawie kościelnym, które stanowi, że biskup diecezjalny jest zobowiązany co pięć lat udać się do Rzymu dla uczczenia grobów świętych apostołów Piotra i Pawła oraz spotkać się z Biskupem Rzymu i przedstawić mu sprawozdanie o stanie powierzonej sobie diecezji (por. kan. 399 i 400).


Fot. Ricardo André Frantz / Wikipedia CC 3.0

Podczas tej wizyty spotkamy się z Ojcem Świętym Franciszkiem, odbędziemy wizyty w Kongregacjach Stolicy Apostolskiej, ale także będziemy się modlić w rzymskich bazylikach. Umiłowani Archidiecezjanie, proszę Was o modlitwę, aby wszystkie wydarzenia związane z tegoroczną wizytą ad limina Apostolorum umocniły nas w wiernej służbie Bogu i Kościołowi.

Jednocześnie wraz z księżmi biskupami Adamem i Ireneuszem zapewniam Was, Bracia i Siostry, o modlitwie przed Najświętszym Sakramentem i przy relikwiach Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz błogosławionego Jana Pawła II, gdzie Dobremu Bogu będziemy polecać intencje wszystkich wiernych Archidiecezji Łódzkiej.

Zawierzając Kościół Archidiecezji Łódzkiej Miłosierdziu Bożemu, serdecznie wszystkim błogosławię

+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Łódzki

Źródło: ks. Rafał Leśniczak / Archidiecezja Łódzka
Fot. Alberto Luccaroni / Wikipedia CC 3.0